| Kelz0 a întrebat:

Sunt clasa a viii-a (8) si pe 22 am evaluarea nationala la limba si literatura romana va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti si mie ce ar fi cel mai posibil sa intre la punctul B [Demonstrati ca opera este o doina sau ] care ar fi cel mai posibil (stiu ca nu se stie) dar parerea voastra si ce intra in afara de big grinoina Balada Nuvela Gen epic gen liric gen dramatic Pastelul Romanul si mai ce?

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ar putea fi orice, de obicei ceea ce se asteapta mai putin, cum a fost la simulare cu doina

| mia100خوبصورت a răspuns:

Ar putea intra orice. Ar putea fi balada, pastel, nuvela, nu avem de unde sa stim. Succes la examen! (si eu sunt tot in clasa a 8 a)

| ijuuuuuuu a răspuns:

Nu sunt magician laughing