| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu niste informatii despre facultatea de management?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, o singura informatie: e inutila!

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Esti sigur? Cred ca ar trebui sa te mai interesezi.

| Lion56 a răspuns (pentru anonim_4396):

Facultatea de management este in general facuta degeaba, de cei care vor si ei sa aiba o facultate dar totusi nu s-ar duce la facultati grele si serioase.
Se si explica logic de ce, fiindca nu ajungi manager din prima, daca te angajezi intr-o firma incepi de jos exact ca altii din care foarte multi nici nu au facultatea de management.

| Lion56 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am avut un profesor in scoala care povestea foarte frumos cum sta treaba aicilaughingspunea despre un fost elev "s-a dus la management, cu sperante si visuri ca iese manager.
Peste cativa ani, l-am intalnit pe strada. Era intr-adevar elegant, frumos, umbla cu o geanta in mana. Si cand deschide geanta, avea acolo: cearsafuri, tacamuri, parfumuri, etc.laughing

| Yurisa a răspuns (pentru Lion56):

Consider si favultatea de Manegement importanta, nu neaparat ca iesi maneger de acolo, dar cred ca e utila daca ai bai sa investesti si vrei sa pui pe picioarele tale o afacere. In rest, nu cred ca te pune cineva maneger undeva doar pentru ca asa scrie pe diploma ta