| andriancik a întrebat:

Poate cineva stie cum e scoala in Italia. Sunt clasa a 9-a si parintii mei vor sa ne ducem cu traiul in Italia. Nu stiu cum va fi scoala si care e treaba cu examenul, o sa il sustin acolo sau cum...?

2 răspunsuri:
| CosminShAtat a răspuns:

In Italia totul este la fel numai ca materia de la istorie e alta, religia e alta, o sa faci limba italiana si e o ora in plus pentru ortografie, iar religia nu e obligatorie, civica o sa fie alta, iar partea cea mai neplacuta trebuie sa cumperi tu manualele din Italia
iar la examen ai aceleasi materi dar o sa trebuiasca sa inveti foarte mult ca e alta programa aculo si poate vei invata ceva noi sper sa te descurci acolo bafta!

finda? happy

| andriancik explică (pentru CosminShAtat):

Din cite stiu examenele in Italia se dau in clasa a 8-a, e adevarat?