| Peaches a întrebat:

Salut, TPU
Stie cineva sa-mi spuna pentru ce este util examenul PET in limba engleza? Este util pentru un elev care este in clasa a VII-a?

Răspuns Câştigător
| Kamikaze0150 a răspuns:

Pai te ajuta ca sa mergi la o scoala in Anglia sau ca sa fii acceptat in unele locuri... Probabil te va ajuta si cand vei fi mai mare. FUNDA TE ROG!

| Peaches explică (pentru Kamikaze0150):

Atestatul are o valabilitate pentru o anumita perioada de timp? Voi urma un liceu in Romania deci revin cu intrebarea daca ma ajuta acest atestat in viitor sau e mai bine sa sustin examenul respectiv cand voi fi la liceu. Multumesc

| Kamikaze0150 a răspuns (pentru Peaches):

Pai da, cu cat ai mai multe examene e mai bine happy FUNDa happy

| Peaches explică (pentru Kamikaze0150):

Am aflat ca de fapt as cheltui niste bani degeaba, pentru ca, daca la liceu voi fi la o specializare bilingv-engleza, atestatul dat de liceu va fi valabil permanent. Sau pot da examen atunci, in liceu, atestatul obtinut fiind valabil 3 ani. Dar tu ai fost singura persoana interesata sa-mi raspunda, de aceea iti multumesc cu o fundita. happy

| Kamikaze0150 a răspuns (pentru Peaches):

Mersi