| TaNn0 a întrebat:

Salut Tpu.Sunt clasa a IXa si maine am teza si a zis ca o sa ne puna sa facem un eseu dar nu stiu cum sa fac....nu inteleg..va rog ajutati-ma foarte mult! RAMAN DATOR!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnonimulCurios a răspuns:

Pentru realizarea unui eseu trebuie sa tii cont de urmatoarele repere :
1.Definitia speciei(basm, nuvela etc)
2.Prezentarea generala(Data publicarii, tema literara, motivele literare, semnificatia titlului si structura)
3.Prezentarea povestirii(rezumat)
4.Caracterizarea personajului principal

Sper ca ti-am fost de folos.

| AnonimulCurios a răspuns:

Pentru realizarea unui eseu trebuie sa tii cont de urmatoarele repere :
1.Definitia speciei(nuvela, basm etc)
2.Prezentarea generala (Data publicarii, tema literara, motivele literare, semnificatia titlului si structura)
3.Prezentarea subiectului (rezumat)
4.Caracterizarea personajului principal

Sper ca ti-am fost de folos, succes la teza!