| zeuspebepeee a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a si am o motivare pentru practica de 2 luni (mi-au iesit prost analizele prima data) si as vrea sa stiu pana cand se poate da motivarea aceea? Si daca diriginta nu vrea sa imi mai ia motivarea din nu stiu ce motive, ce fac? Pot sa duc eu motivarea undeva sau cum?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Motivarile /concediile medicale pana la o saptamana se pot da de parinti /medicul de familie.
Pentru perioade mai lungi, actul trebuie facut de medic de specialitate si/sau de spital.
Daca trebuie sa faci analize, poti cere o zi anticipat.
Analizele nu tin locul motivarii, mai ales nu pentru 2 luni!