| Supremejordannike2004 a întrebat:

Top 2 țări in care sunt un nr. mare de emigranti.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Multi vad ca nu stiu diferenta intre emigrare si imigrare. Printre tarile cu cei mai multi emigrati sunt Siria si România. Da sunten acolo in top

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

EMIGRATI, da. Pe de alta parte, tarile care au multi emigrati IN ELE, daca e sa o luam un pic stupid, adica practic IMIGRANTI, sunt altele...

| minrest a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai haide sa nu o luam un pic stupid, ca nu suntem stupizi; daca au emigranti, au oameni care au plecat, iar daca au imigranti, au oameni veniti din alte tari; tocmai asta este diferenta dintre acesti doi termeni tehnici.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru minrest):

Da, logic. Dar intrebarea lui e una paradoxala - a intrebat despre "țări in care sunt un nr. mare de emigranti" si evident ca daca sunt emigranti... nu mai sunt in tarile alea. happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

... sau sunt IMIGRANTI, desigur.winking

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu cred ca SUA este tara nr 1 a emigrantilor, acolo sunt toate natiile din toate tarile lumii happy

| Violleta2022 a răspuns:

Statele unite ale Americii si
Australia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. USA, fără rivali.
2. Europa. Aproape toți sunt urmașii unor emigranți din Asia.

| Sn4k3 a răspuns:

India, Mexic

| Nume6 a răspuns:

România, aaa da România