| Mitza_Mitza_1998 a întrebat:

Vaticanul este sau nu o tara? Ma tot contrazic cu un prieten de ceva timp. Dac-ar fi o tara ar trebui sa aiba granita si presedinte, nu? Dau funda raspunsului care ma va lamurii.

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Da, este un stat independent, cel mai mic din lume.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://ro.wikipedia.org/wiki/Vatican
O zi frumoasa sa ai:)

| DNSK a răspuns:

E stat independent pe teritoriul altui stat! (smecheri ei asa de fel)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e mini-stat aflat (enclava) in centrul Romei(Italia). Macar citeai pe Wikipedia. La geografia din clasa a VI-a oricum ati fi aflat. Pare ridicol, dar este.