| BomboaneSugus a întrebat:

Salut,trec in clasa a 10a si in aceasta vacanta am depus o cerere pentru a ma muta de la liceul la care sunt la alt liceu(de la profil mate-info intensiv la profil mate-info normal). Stiu ca trebuie sa dau diferente la mate,info si fizica, mi s-a mai spus ca trebuie sa invat si toata materia.Intrebarea mea este:
La informatica fiind profil intensiv mate-info, trebuie sa invat materia pe care am facut-o eu sau materia pe care au facut-o cei de la normal?
Cei care au mai trecut prin asa ceva ii rog sa-mi spuna daca aceste diferente is grele...sau macar daca pot sa-mi dea niste exemple de astfel de diferente sa-mi pot crea si eu o idee big grin

4 răspunsuri:
| Zacase a răspuns:

Diferente de la mate-info intensiv la normal? Cine ti-a zis tie asa ceva?

| BomboaneSugus explică (pentru Zacase):

Cei de la secretariatul liceului la care ma duc
Si eu m-am mirat cand am auzit happy

| alessia5158 a răspuns (pentru BomboaneSugus):

Nu dai nicio diferenta! Cele doua sunt identice ( aceiasi filiera, acelasi profil si aceiasi specializare ). Probabil, secretara era nitel "afumata" cand ti-a spus ca trebuie sa dai diferente!

| BomboaneSugus explică (pentru alessia5158):

Acuma nici eu nu stiu ce sa zic...
Examenele is maine(si eu pun intrebarea asta de abia azi...)
Am mai sunat si la alte licee tot la mate-info normal sa ma duc si la fiecare au spus ca trebuie sa dau diferente,ma intrebam si eu de ce ar trebui sa dau testele alea, dar macar sa-mi raspunde-ti la prima intrebare sa stiu la ce sa ma astept la informatica(la mate si fizica stiu toata materia), in plus acele diferente trebuie sa le dau pe toate intr-o zi, o ora pentru fiecare, atat mi-au spus cei de la secretariatul liceului la care vreau sa ma duc(asa scrie si pe site-ul lor).