| anonim_4396 a întrebat:

Trec in clasa a opta si as vrea sa stiu cum este din punct de vedere al materiei.Mai departe as vrea sa ma duc la mate-info, dar am scazut la matematica.Imi puteti da ceva sfaturi? Mersi anticipat

1 răspuns:
| razvan131997 a răspuns:

Matematica nu este grea. O sa fie acelasi ritm ca la gimnaziu. 5 ore pe saptamana. Daca inveti ora de ora, nu o sa ai probleme. Informatica o sa fie putin mai dificila (mie nu mi-a placut niciodata). Dar daca nu te poti acomoda la mate-info, te poti duce la stiintele naturii (tot profil real) unde este mai bine ( nu faci informatica ).