| Rares54 a întrebat:

Trec in clasa a-IX-a si nu stiu ce profil sa aleg...As vrea sa ma axez pe REAL dar imi este teama ca nu pot face fata la Mate-Info...Un sfat? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Nu iti recomand sa te duci la real, pentru ca odata ce vei termina liceul si vei obtine diploma de bacalaureat te poti duce la ce facultate doresti.

| FashionKitty a răspuns:

Eu acum am terminat a IX-a. Initial voiam sa ma duc la filologie dar am ajuns la stiintele naturii care de fapt era profil de mate-info si e si intensiv engleza, deci practic facem mult din tot... Oricum am ramas surprinsa ca m-am descurcat si ma bucur ca nu m-am dus la filo. Poti incerca daca vrei la mate-info, adica la mate poate e mai greu, dar la info e foarte fain, mie chiar imi place, dar la mine in clasa sunt multi corigenti la info (adica au avut media 5 pana la urma) care in rest au numai 9 si 10 deci nu tuturor le-o place...

| γиαჯ a răspuns:

Daca iti place matematica si ai o sclipire pentru ea, du-te la mate-info. La filo e mult prea mult de invatat si citit! Vorbesc din propria experienta.

| MissCarterM a răspuns:

Filologie cel mai bine.