| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, un site care traduce bine din romana in franceza? (la propozitii ma refer)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre deosebire de alte servicii de traducere precum Babel Fish, AOL, și Yahoo, care folosesc sistemul SYSTRAN, Google folosește propria tehnologie. S-ar spune că acest lucru ar putea duce la o schimbare mare în industria limbii moderne.

Google Traducere, ca și celelalte sisteme de traducere, are limitele sale. De obicei, Google Traducere oferă posibilitatea de a înțelege textul tradus, însă nu poate oferi întotdeauna traduceri perfecte. Anumite limbi au o mai bună traducere decât altele.[necesită citare]

Față de celelalte sisteme de traducere ce folosesc reguli gramaticale pentru a traduce, algoritmul Google Traducere constă în traduceri bazate pe statistici. sursa: https://ro.wikipedia.org/wiki/Google_Traducere

| Guti14Haz a răspuns:

Nu stiu daca gasesti, toate iau modelul de Google Translate, care, stim cu totii, nu traduce bine, sau cel putin nu cand vine vorba de limbi mai putin cunoscute.
Daca stii engleza bine, incearca sa scrii propozitia in engleza, pe Google Translate, iar tu sa ii dai sa traduca in franceza, pentru limbile mai cunoscute e ok cam orice fel de site de traduceri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Guti14Haz):

Google Translate does not translate from one language to another (L1 → L2). Instead, it often translates first to English and then to the target language (L1 → EN → L2) sursa: https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Translate

| AleCuRaspuns a răspuns:

Swi la vie e un site bun