| SkaterHD a întrebat:

Salut utilizatori TPU. Aceasta intrebare este mai mult dedicata elevilor care au examenul de capacitate. Puteti sa imi spuneti si mie va rog frumos, nuvela, schita si romanul intra anul acesta? Am inteles ca nu. Vreau sa stiu si eu daca e adevarat sau nu.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Subiectele de la examenul de capacitate sunt secrete si se vor dezvaluii doar in momentul inceperii examenului, cand vor fii desigilate.
Ca atare, NIMENI nu poate stii ce se va da la examenul de anul acesta.

2 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Nu intra in categorie aceste elemente.
Doar '' Genul Liric, Doina Populara, Pastelul, Genul Epic, Fabula, Basmul, Balada Populara, Genul Dramatic ''
Oricum, nu strica sa stii ceva definitii si caracteristici si la acestea. star

| Mihai11 a răspuns:

Se poate da orice specie literară, indiferent dacă s-a mai dat sau nu în anii trecuți...
Baftă la examen!