| Fsdalajdljaljdvndnlgd a întrebat:

Imi puteti spune tot ce poate pica la literatura la romana la examenul de capacitate de saptamana viitoare? Din cate am inteles,s-au scos nuvela, romanul si schita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genuri: liric, epic, dramatic
Specii: Pastel, Doina, Basm, Balada, Fabula, Descrierea literara (portret si tablou)
Mesaj
Titlu
Caracterizarea personajului
Rezumat
Cred ca astea sunt toate. Spor la invatat!(si eu am examen luni).

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au scos? Si eu ma chinuiam sa le invat ca proasta! Esti sigur?

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru anonim_4396):

Da,s-au scos de anul asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fsdalajdljaljdvndnlgd):

Din ce sursa ai aflat? Vreau doar sa ma asigur sa-mi anunt si eu colegii.

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru anonim_4396):

Profesorii ne-au spus