| MinyMouse a întrebat:

Va rog sa ma ajutati!happy Acum eu trec a8a si m-am gandit la ce liceu sa intru. Vreau la pedagogic dar matusa si verisoara mea nu vor, spun ca postul de educator/invatator nu este platit cum trebuie..si mi-au spus sa intru la unul de limbi straine..la care sa intru pana la urma?

4 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Presupun ca vrei sa faci si facultate. uite care este parerea mea, poti face un liceu care iti place, sa te duci pe uman de exemplu sau la limbi straine si atunci cand vei da la facultate, majoritatea au pe langa programa de baza, la alegere pedagogicul.adica faci 2facultati gratis, daca intri la buget.deci nu te baga de pe acum la pedagogic, o poti face la facultate si astfel faci si ce iti place tie, si ce vrea mana ta

| Tinna666 a răspuns:

Mama ta* scuze.

| Levelstar a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, du-te la Elena Cuza la profil pedagogic

| Vladii a răspuns:

Eu zic sa faci ce vrei tu si sa pui ce licee vrei. Dar au dreptate cu salariul de invatator nu faci nimic mai bine te duci la filologie sau economic ceva daca nu te pasioneaza matematica laughing