| deeadedea2 a întrebat:

Vreau sa dau la facultatea de biologie din bucuresti..am inteles ca dureaza 5 ani cu tot cu masterat thinking Am 16 ani si nu-s prea sigura de informatiile primite, as vrea daca se poate sa stiu mai multe cum ar fi cat dureaza concret ce profesie pot avea dupa terminarea facultatii si daca e ok sa fac o alegere ca asta. Mi s-a spus ca dupa facultate as putea sa devin cercetator in genetica ceea ce mi se pare minunat avand in vedere ca in a 9-a am iubit genetica si mi se pare o stiinta de vis. Multumesc pentru ajutor.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea dureaza 3 ani si apoi 2 ani de master. Si da cea mai buna sansa a ta este sa lucrezi in cercetare pentru ca celalata varianta ar fi invatamant.

Nu stiu ce sa iti zic de alegere, daca tie iti place inseamna ca e alegerea buna