| ALM2000RO a întrebat:

Vi se pare utilă Facultatea de Business? Există o astfel de facultate la noi în Cluj (la UBB) și mă întrebam care îi e rostul și ce se studiază concret acolo, având în vedere că pentru a deschide / avea / dezvolta o afacere nu ai nevoie de studii superioare. Iar antreprenorii care vor să înțeleagă mai multe în domeniu și să fie mai bine pregătiți pot studia și absolvi (la) FSEGA UBB, nu văd rostul facultății de Business. Vă rog să îmi explicați și mie ce se predă acolo și dacă cunoașteți pe cineva care a fost student sau care este profesor acolo (nu neapărat la facultatea din Cluj).
Există și în București, Timișoara și Iași o astfel de facultate?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Pai daca e acreditata la UBB inseamna e ceva de capul ei si daca inveti bine probabil ai niste oportunitati de viitor.
Legat de ce poti invata uita-te pe site-ul facultatii si sa vezi ce materii faci.Sau da un telefon la secretariatul facultatii si du-te personal acolo sa aflii mai multe detalii.
Vezi daca exista grupuri de Facebook destinate facultatii respective ca sa vezi ce zic fostii absolventi.
De obicei la o facultate de buisness faci materii legate de mediul de afaceri si putina matematica probabil.

1 răspuns: