| Bogdanel_8205 a întrebat:

Salutare. Am si eu o mica mare dilema. biggrin.gif Anul acesta am terminat liceul si am dat bac-ul, am trecut cu bine peste el, m-am inscris si la facultate, de fapt la 2 si am intrat la ambele, dar nu stiu la care sa raman.
Am intrat la Facultatea de Electrotehnica, specializarea "Informatică aplicată în inginerie electrică"... am intrat al 17 lea din toata facultatea, prind si cazare buna si cred ca o sa iau si bursa... Insa eu imi dorisem de mai demult la Cadastru (Geodezie). Am pus si acolo, in cadrul Facultatii de Hidrotehnica, insa n-am intrat la prima optiune, adica Geodezie, ci la a2a. Inginerie Civila. Mi s-a zis ca o sa se imi retraga si am sanse sa intru la Geodezie (ar trebui sa se mai retraga 8 candidati), dar aflu pe 27 august. Problema mea e ca nu sunt hotarat. sa raman la Informatică aplicată în inginerie electrică, sa astept sa vad daca se mai retrag de la Geodezie si intru acolo, sau sa raman la Inginerie Civila. Cei care ati facut sau faceti, sau aveti vreun frate/var/prieten la una dintre facultatile astea. ce ati face in locul meu, ce ma sfatuiti sa aleg? Multumesc aniticipat.

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Prima facultate este mai universala. Poti practica meseria oriunde in lume.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as ramane la informatica aplicata in inginerie electrica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am doi prieteni care a terminat informatica aplicata in inginerie electrica, si ambii sunt angajati pe 1000 E pe luna, cam asa. Daca as mai avea ocazia sa aleg, in mod cert eu in locul tau as alege informatica aplicata in inginerie electrica! Bafta si decizia iti apartiene! E important sa faci ceea ce iti place, noi suntem doar subiectivi aici, tu stii ce iti doresti in realitate!

| Bogdanel_8205 explică:

@teoflavian: de ce? care ar fi motivele?
@mira: sa inteleg ca si tu tot asta ai face.

| Bogdanel_8205 explică:

@ ella: unde au facut asta? Eu sunt intrat la Informatică aplicată în inginerie electrică, din cadrul facultatii de Electrotehnica de la Universitatea Tehnica "Ghe. Asachi" din Iasi.