| CharlesCharmichael a întrebat:

Salutare. M-am inscris la Facultatea de Hidrotehnica,Geodezie si Ingineria Mediul si am intrat la Inginerie civila cu specializarea Amenajari si constructii hidrotehnice, imbunatatiri funciare si dezvoltare rurala.Intrebarea mea e daca este o facultatea buna unde pot sa gasesc loc de munca repede dupa ce o termin?

Răspuns Câştigător
| geotechnical a răspuns:

Este o facultatea buna, daca mergi pe specializarea ACH (amenajari si constructii hidrotehnice) se cauta specialisti in acest domeniu.
Bafta pe mai departe happy

| CharlesCharmichael explică (pentru geotechnical):

Bineinteles ca ma duc la aceasta specializarehappy. Dar de Facultatea de Constructii si Instalatii stii ceva despre ea?

| geotechnical a răspuns (pentru CharlesCharmichael):

Si eu am terminat constructiile dar alte sectii civilele si cfdp si geotehnica, ce te intereseaza sa stii despre Facultatea de Constructii?

| CharlesCharmichael explică (pentru geotechnical):

Pai daca se gaseste loc de munca usor. Eu m-am inscris la Ingineria Instalatiilor

| geotechnical a răspuns (pentru CharlesCharmichael):

Din ce am observat la instalatii chiar se cauta ingineri HVAC (cred ca cei cu incalzire, ventilare si conditionarea aerului) nu o sa iti fie usoar, dar daca tragi o sa vezi ca o sa ai o satisfactie si o sa iti placa din ce in ce mai mult, asa era la mine.Iar de gasit loc de munca o sa iti gasesti mai repede decat la civile cum am terminat eu ca ii prea saturata piata cu civilisti.

| CharlesCharmichael explică (pentru geotechnical):

Ok, multumesc de raspunsuri. Oricum raman la Hidrotehnica, imi inspira mai multa satisfactie si sper sa o termin cu brio si sa gasesc loc de munca repede happy.