| Umanitatelapamant a întrebat:

Salutare.
Am terminat liceul acum 5 ani, profil stiinte ale naturii.
Dau bacul din lb.romana, matematica m2 si biologia de clasa XI-XII.

Am de recuperat foarte mult...
Va rog niste idei despre unde sa incep, cum sa le organizez, sa incep sa invat tot la o singura materie si apoi celelalalte? Sau sa imi fac timp pentru toate 3 odata?
Cum credeti ca e mai usor?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Când intenționezi să dai, anul ăsta?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai terminat liceul acum 5 ani? Si pîna acum ce ai facut de nu ai dat bacul? Nu crezi ca este c am tirziu sa recuperezi 5 ani asa repede?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine cauti sa te angajezi si da l naibii de liceu si de bac, ai pierdut 5 ani din viață aiurea, acum te ai trezit ca vrei bacul, nu o sa ai nici o șansă sa recuperezi atita materie daca timp de 5 ani te a durut in fund.Trenul tau a plecat demult, cauta ti servici si lasa prostiile.

| Catrice a răspuns:

Meditații clar, la mate cel puțin.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu poti sa inveti la fel de bine ca la scoala, plus ca dupa parerea mea la materiile importante iti trebuie meditatii, cred ca intr-un an-doi poti invata totul important

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învață câte 5 ore pe zi (de preferabil cu pauze între ele), pe rând, la fiecare materie.

| Anonimgirltpu a răspuns:

Ia-le pe toate de o data ca sa fie toate proaspete in minte cand se aproprie bacul.
Dar daca dai anul asta si tu de abia acum te apuci... e cam tarziu.