| BarkleyBarkley a întrebat:

Salutare TPU

Acum 2 ani am terminat liceul pe profil de MATEMATICA-INFORMATICA, dar nu m-am prezentat la BAC de frica matematicii(urma sa dau bacul din M1).
Acum as fi interesat sa dau bacul, as avea vreo sansa (portita) sa nu dau din matematica?
As putea schimba matematica cu alta materie?

FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care merg pe profilul mate-info, matematica e o disciplina obligatorie la bac. Deci nu o poti schimba.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate schimba daca matematica este obligatorie la profilul respectiv.

| iulianr a răspuns:

Nu ai cum. Matematica e materia obligatorie a profilului. Singura solutie de a scapa de matematica era sa te transferi in clasa a 12-a la filologie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU "scapi" de BAC-ul la Matematică!
Nu există o astfel de "portiţă".

Toate cele bune!

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Nu, nu poti schimba matematica cum nici cei de la filo nu pot schimba romana. Trebuie sa dai din ce ai invatat in anii de liceu. Nu trebuie sa iti faci griji daca ai cunostinte minime.

Răspuns utilizator avertizat