| RTDRomania a întrebat:

Salutare,as avea o intrebare... Vreau sa ma duc in tara sa invat dar am ramas aici repetent si nu am facut clasa a 6, as vrea sa stiu daca ma accepta daca nu o am terminata pe a 6 sau daca pot sa ma duc in tara si sa fac examen acolo ca sa trec clasa dar sa nu ma puna sa invat in a 6 ci in a 8

2 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Din cate inteleg eu(am incercat sa iau din context si sa ocolesc greselile gramaticale si lipsa semnelor de punctuatie) tu esti in alta tara acum. Daca ai ramas repetent/a acolo in clasa a 6-a aici va trebui sa dai examen si in functie de acela te va baga intr-o clasa, dar dupa cum scrii ma indoiesc sa te treaca direct clasa a 8-alaughing

| RTDRomania explică (pentru Zippy):

Eu nu am ramas repetent in clasa a 6 nici nu am facut-o am ramas in clasa a 7 am repetato si acum am trecuto si vreau sa imi iau diploma cum ca am terminat a 7 si voiam saa stiu daca ma primeste sau daca fac examen de trecut clasa a 6, ce mai conteaza semnele gramaticale, nu casig vreun premiu