| Mariobmb a întrebat:

Salutare, care sunt aliații Rusiei sau care dintre țări s-ar baga pentru Rusia?

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Doar Belarus.

| Brizbriz a răspuns:

Belarus

| oglindasultanului a răspuns:

Prietenii lui putin, sunt americanii si indienii. Restu tarilor au doar interesul comertului.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

China iran si venezuela ca acole *** rusii dive?

| Trixt3r a răspuns:

Oficial nimeni, in afara de Belarus.

China a spus ca nu este interesata sa se implice - daca greseste China e posibil sa primeasca o blocare totala la mare de la America, Australia, Japonia si altii. China este dependenta de mare.

Iran - Nu prea are ce sa faca, decat sa-i tina de mana.

Coreea de Nord, Serbia si Venezuela nu prea stiu nici ei, ca au prea multi vecini care sa-i inghesuie bine daca calca stramb.

Dar repet, Oficial toata lumea este impotriva Rusiei.

| MrAM a răspuns:

Are tot suportul chinei si asta e suficient din cate stiu eu.

| joghu22 a răspuns:

China, Iran, Coreea de Nord, Serbia, Venezuela

| Holiday a răspuns (pentru joghu22):

"China, Iran"

Au alte interese, nu sa se razboiasca la nivel global cu SUA si NATO

"Coreea de Nord, Serbia, Venezuela"

Doar din gura, ca nu au cu ce. Aici intra si Cuba.