| MadoHanao a întrebat:

Salutare, daca vreau sa dau bacul iar in toamna la romana si matematica ca sa iau mai mult de 5.3 si 5.7, si sa dau a 3-a materie in vara la anul, este necesar sa dau iar romana si matematica? Sau raman notele din toamna (de acum) si ma pot concentra pe a 3-a materie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatorie sustinerea examenului, in a doua sesiune sau urmatoarele, doar la materiile la care n-ai obtinut cel putin 5. In rest poti sustine examenul la toate materiile, numai la una sau la doua. In cererea de inscriere la sesiune vei solicita expres materiile la care vrei sa se ia in considerare nota obtinuta in sesiunea anterioara.

| MadoHanao explică (pentru Ioandelasal):

Asta inseamna ca planul pe care eu l-am gandit nu este valid? Nu pot face ce am scris mai sus? Sunt putin greu de cap, inteleg mai greu

| Ioandelasal a răspuns (pentru MadoHanao):

Poti face ce ai spus, te vei inscrie la toate materiile si te prezinti la cele doua.
Anul viitor vei da numai la materia la care n-ai sustinut examenul in toamna, solicitand sa-ti fie recunoscute notele la celelalte doua, bineinteles daca ai luat la ambele peste 5.