| All3xXxXx a întrebat:

SAlutare.Imi puteti spune si mie va rog frumos cum se calculeaza aria unui patrulater neregulat? fara a cunoaste nimic decat laturile acestuia?

2 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Http://www.scritube.com/......620517.php
sau aici, cineva avea aceeasi problema ca tine, uite mai multe raspunsuri:
http://www.consolegames.ro/......-la-tabla/

| All3xXxXx explică:

Eu am spus patrulater neregulat, iar in primul link nu se afla patrulaterul neregulat.In al doilea link se cunoaste un unghi de 90 de grade si calculezi diagonala acolo este usor, dar la mine nu se cunoaste nici un unghi.