| Dosolici a întrebat:

Salutare la toata lumea si as avea cat de cat nevoie de ajutorul vostru big grin spuneti-mi si mie formulele de baza la mate la geometire 5-8 pentru examen si aaa uitasem cei care sunt a 9'a cum a fost anul trecut la examen?

1 răspuns:
| Emill a răspuns:

Aici gasesti cateva formule utile (nu garantez ca sunt toate, asadar mai uita-te si in alte locuri daca mai ai nevoie de alte formule): http://meditatiionline.ro/......ina_1.html

Sunt a 9-a, examenul nu a fost chiar atat de greu la matematica, m-am prostit eu de am luat 6, 90, insa se poate lua o nota buna cu putina concentare. Nu cred ca va fi anul asta mai greu, iti sugerez sa ramai calm, sa nu te impacientezi in timpul examenului daca nu stii ceva, sa incerci sa rezolvi ce stii iar dupa aceea in timpul ramas sa te concentrezi si pe ceea ce consideri ca nu stii in totalitate!

P.S.: Daca nu ai vazut inca cum arata examenul de anul trecut la mate, poti sa te uiti aici cu incredere: http://www.gandul.info/......a-8371357. Dupa cum spuneam, nu a fost foarte greu.

Succes sa ai!