| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, ma gandesc anul acesta sa ma apuc de o facultate de informatica, mai exact la distanta. In prezent invat frontend(html, css, javascript) singur de acasa, dar observ ca pentru a ajunge sa ma angajez in domeniu o facultate ma ajuta mult cu diploma. Intrebarea mea ar fi, credeti ca se poate obtine un internship in anul 1 de facultate, sau macar anul 2?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Așteaptă-l pe utilizatorul "suntserios" să-ți răspundă. El e programator, băiat deștept.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Observi prost. Nu ai nevoie de facultate ca sa lucrezi in domeniul asta si nu o sa impresionezi pe nimeni daca faci una.
Invata, fa cateva proiecte, aplica la job-uri si ai rabdare.

| healerdx7 a răspuns:

Daca te pricepi si iei contact cu oameni ok din companii care accepta internship, de ce nu?