| costin517 a întrebat:

Salutare!
Sunt elev la mate-info, intensiv info. Am inceput sa ma gandesc la ce facultate ar trebui sa dau.
Cel mai probabil voi alege AC sau INFO. Inca nu m-am hotarat.
Si mai ramane si problema orasului. Iasi, Bucuresti sau Cluj?

Cu programarea stau destul de bine. Am mai facut si ceva aplicatii si jocuri. Nu pot spune ca partea de programare ma satisface 100%. Mai putin partea de gaming. Am lucrat in unity, udk si cryengine si pot spune ca mi-a placut.
Dar nu vreau sa exclud complet partea hardware, tehnica. Pentru ca nu as vrea pe viitor sa lucrez numai programare. As mai vrea sa ma mai ridic de pe scaun si sa fac si ceva practic, palpabil.

Dupa cum vedeti, sunt nehotarat.

Asadar, AC sau INFO? Cluj, Iasi sau Bucuresti?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei si hardware scoate info din schema.
legat de locatie tu stii cel mai bine unde iti este mai aproape si unde vrei sa faci. clar la Bucuresti ai cele mai mari sanse sa gasesti un loc de munca bine platyit chiar si in timpul facultatii.

clujul vine si el tare din spate.

in Iasi lucrurile inca se misca mai greu insa AC ul este o facultate buna cu multi profesori tineri

| dimdem a răspuns:

Eu zic ca daca vrei si hardware sa mergi la AC, insa nu stiu cat de multa programare se face acolo exact. dar la info nu faci hardware. Cat despre orase, nu stiu ce sa zic.