| Andy_Razvy_1996 a întrebat:

Salutare!
Sunt in clasa a 11-a si trebuie sa ma gandesc la o facultate! sa fac ceva benefic pentru mine in viitor!

Mie imi place sa invat,imi place munca fizica,sunt rezistent,imi place matematica si fizica extrem de mult!
Punctele mele forte sunt matematica fizica si sportul plus ca imi place si biologia, informatica, engleza!

Ce parere aveti? La ce facultate sa dau?
Vreau sa fie una de viitor!
Eu ma gandeam la medicin-dar in Romaniacryingpe la 40 de ani te vezi realizat! sau Facultatea de ofiteri pompieri de la Bucuresti ( A I Cuza)-aici nu stiu,termin facultatea, am job asigurat, dar eu as vrea marire in grad, daca continui sa invat pot fi avansat?

Voi ce parere aveti si ce facultati imi sugerati? Preferabil din Iasi! Iar din Bucuresti doar Academia de politie ramura Facultatea de pompieri

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ElGreco88 a răspuns:

Daca as fi in locul tau cu punctele forte pe care le ai nici nu m-as mai gandi, direct la ofiteri la pompieri( la buc ). Admitere dai la mate, fizica si probele fizice ( ceea ce iti place deci )! Dupa ce termini ai loc de munca asigurat si oriunde te repartizeaza in tara iti dau bani de chirie! bft

| Andy_Razvy_1996 explică (pentru ElGreco88):

Multumesc,ai primit funda.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sugestiv, www.alegefacultatea.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Poate ca ai putea fi un programator de succes.

nu vad insa ce legatura are faptul ca-ti place matematica si fizica si la finalul mesajului ai dat-o pe ofiteri pompieri...

| andru10best a răspuns:

Ori medicina, ori programare

| SelenaMe a răspuns:

Mergi la facultatea de matematica- informatica

| KarlaKovacs a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti singur, doar nu o sa iti faca TPU viata! big grin

| Andy_Razvy_1996 explică:

Eu vreau sa imi fac o parare!
Care este o facultate de viitor?
Nu vreau ca dupa ce termin facultatea sa nu am loc de munca!
Mai astept raspunsuri! Sa fie serioase.Multumesc!