| Emanuel231 a întrebat:

Salutare, sunt in clasa a 8-a si nu stiu la ce profil sa ma duc, mie imi place algebra, romana, chimia istoria si engleza. Nu prea imi plac biologia, fizica si geografia( le inteleg cat de cat da nu imi plac). M-am gandit la mate info da acolo se face multa fizica, dar si la filo, dar acolo am mai mult probleme cu franceza. Pe mine ma pasioneaza fotografia, cantatul, filmatul, omul si gandirea lui, tehnologia si cum evoluaeza ea si socializarea, participarea la concursuri unde sa intalnesc oamenii interesanti. Va rog mult sa ma ajutati, dau funda! Multumesc anticipat
P.S. Am mai pus odata intrebarea dar nu am primit nici un raspuns care sa ma ajute, sper ca de data asta sa primesc

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Cred ca te-ai potrivi la Stiinte sociale. Este ca un profil mediu, intre uman si real (dar mai mult spre uman). Acolo ai sanse sa mergi spre jurnalism, sa faci studii sociale, care pot tine si de tehnologie. Inveti multe lucruri in domeniile socio-umane, la filo faci multa literatura in schimb. Cred ca Stiinte sociale ar fi cel mai potrivit pentru tine.

2 răspunsuri:
| Emanuel231 explică:

Mersi pentru raspuns, sincer pe mine nu ma deranjeaza ca fac multa literatura, asta mi-ar ajuta si vocabularul dar si pronuntia, ca ma mai balbai, mersi mult de raspuns din nou.

| Emanuel231 explică:

Apropo, cred ca o sa aleg filo din cauza enlgezei