| TopCom360 a întrebat:

Salutare TPU
Am si eu cateva intrebari legate de programul scolar "Bani de Liceu"
1. Ce acte exacte imi trebuie pentru a completa dosarul?
2. Ambii parinti trebuie sa fie la depunerea dosarului sau numai la notariat pentru semnatura lor?
3. Pe ce data se poate incepe dosarul pentru Bani de Liceu? (daca ma duc maine se poate?)
4. Daca unul din parinti pleaca,dar dupa ce merge la notariat, celelalte parti ale dosarului pot fi completate de celalalt parinte?
5. Atunci cand se da acea fisa de tip sau cum se numeste de la secretariatul scolii trebuie sa fie ambii parinti?
P.S. - Eu am intrat in clasa a IX-a la liceul Gh.Asachi din Onesti judetul Bacau
As fi foarte recunoscator daca mi-ati raspunde la aceste intrebari.
Fundita happy
Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara. Daca nu-mi vezi acolo raspunsul il repet aici:
"1.Ai nevoie de copii ale actelor de identitate ale tuturor membrilor familiei - parinti, frati, surori, adeverinte cu veniturile lunare ale membrilor de familie majori (cei care lucreaza ori obtin venituri din alte activitati) sau declaratii notariale autentice pentru majorii care nu lucreaza si nu obtin venituri.
2.Este destul un parinte.
3.Dosarul se depune in perioada 10-30 septembrie, nu se poate mai repede.
4.Da, ti-am spus ca poate sa-l depuna un parinte, impreuna cu tine, ambii trebuie sa semnati cererea.
5.Nu trebuie." Numai bine!

| TopCom360 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns.Te mai astept si cu alte raspunsuri castigatoare sau ma poti astepta tu. O zi buna happy

1 răspuns: