| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!

De data aceasta, vin la voi cu o intrebare putin mai neobisnuita.
Cunosteti o aplicatie buna in care se pot crea diplome?

Va voi scrie si un mic context.

Verisoara mea trebuia sa sustina lucrarea de licenta vara trecuta, insa si-a schimbat profesorul fiind ca nu se intelegea cu el, iar aceasta o va sustine acum in vara anului 2023.

Insa parintii ei sunt foarte stricti, comunisti inrăiți si ii cer diploma, ea spunand ca a sustinut-o in vara anului 2022 si a luat 9, altfel o faceau de rusine in fata familiei...

Sincer, imi este mila de ea, a avut note foarte bune, eu sunt de fapt "oaia neagra a familiei" am avut medii de 7 chiar si 6 uneori, iar la licenta am luat 8.

Sunt de parere ca notele nu spun ceva despre tine, pe cand ea, are note doar de 9 si 10. Nu o vedeai iesind in oras.

Aceasta a spus ca diploma este inca la facultate si va merge dupa ea intr-o zi, ea locuind la tara. Dar acum o preseaza cu diploma.

Nu trebuie sa fie foarte wow realizata nu va fi trimisa nicaieri ci doar parintilor ei.

Ar fi minunat daca s-ar putea crea acolo o stampila ceva, as avea nevoie de cateva recomandari din partea voastra.

O discutie cu parintii ei nu este o solitie, am incercat.
Tot ce tine de religie si scoala, ei stiu mai bine si trebuie sa fie cum spun ei, altfel nu mai ai ce cauta acolo fiind ca faci familia de rusine.

Multumesc!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa mearga la facultate sa isi ia diploma. Daca o are. Raspunsul premiat de tine este doar cel pe care l-ai vrut. Dar nu cel corect.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa nu mai pui intrebari care incalca legea!

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Altii isi falsifica diplomele la greu ...intra cu ele in institutii si nu au mai patit nimic. Unde era si legea asta. Ea are nevoie doar pentru mama ei fiind ca este batuta-n cap grav laughing

| sweetys a răspuns:

Diploma de licenta este pe carton asemanator cu cel al diplomei de BAC. Si de obicei se eliberaza dupa un an de la sustinere. Intai iti da o dovada. Cam cum e foaia matricola de la scoala

suntserios
| suntserios a răspuns:

E femeie majoră, cu facultate terminata chiar trebuie sa umblați cu copilării din astea?

Răspuns utilizator avertizat
| ANAMARIA4373873 a răspuns:

Salut! îmi pare rau ca verișoara ta trece prin așa ceva, am noroc ca părinții mei nu au acest comportament. În legătură cu diploma, ai putea caută un template pe internet cu o diploma și acele spații sa fie goale. Apoi, te poți duce pe word sau alta aplicație de editare și pui datele care dorești sa le pui.