| NickTheFreak a întrebat:

Salutare tuturor! Sunt student la FEAA in cadrul UAIC Iasi in anul 1 de licență pe specializarea Marketing.Am inceput recent sa întâmpin dificultăți majore la unele materii din pricina faptului că sunt prezente multe formule complexe de exemplu la materiile Microeconomie si Matematica.La Matematică am intrat in refacere iar la Microeconomie situația nu este deloc roz.Sunt la taxă si nu vad posibilitatea de a intra la buget in semestrul 2.Ar fii mai prudent să platesc si transa 2 de taxa si sa termin anul integral sau să incep procesul de a mă retrage fără să mai plătesc a 2 a jumatate din taxă? As dori să schimb facultatea pe ceva care nu necesită matematică sau formule complexe.Ma gandeam recent să incerc la Facultatea de Filozofie si Stiinte Politice din Iasi, tot din incinta UAIC-ului.Recomandati? Cum sunt profesorii,studentii, orele, sălile etc? Se pot găsi job uri in politică sau administrație publica de exemplu?

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ce înțelegi prin "am intrat în refacere"?

| NickTheFreak explică (pentru sabin89):

Din câte am înțeles, nu am reușit să scot medie de trecere la evp-uri (evaluare pe parcurs) si nu pot intra in sesiune

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu rezonezi cu matematica, filiozofia e o soluție.
Dar la joburi ...pas!