| Anonima1113 a întrebat:

Scuzati categoria, dar nu am gasit alta mai potrivita. Am o mare problema. Am comandat ceva de pe net prin posta romana, insa pe colet nu sunt trecute ambele prenume pe care le am in buletin. In plus am comandat pe adresa unei prietene, deci adresa mea din buletin este alta. Daca ma duc cu prietena respectiva si buletinul acesteia credeti ca voi face rost de colet? Daca coletul se intoarce la cel care l-a trimis acesta va trebui sa plateasca transportul? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deci pe numele tau dar pe adresa unei prietene.Cata minte poti avea sa faci asta? Nu te-ai gandit ca la posta va cere un buletin pe care sa scrie numele si adresa destinatarului? Celui care primeste coletul.Ca sa intelegi mai bine.Cu plata depinde cum te-ai inteles cu expeditorul. Daca plateste el la expediere sau tu la primire.Asta nu am de unde sa stiu.

| NeluFerchi a răspuns:

Coletul va veni la posta care are codul postal ce l-ai dat- de unde ai comandat dar s-ar putea sa ai nevoie de ambele buletine (transportul il platesti daca tu il trimiti inapoi -cred)