| InTheAir a întrebat:

Se poate da BAC-ul din Franceza sau Germana ( in functie de caz )? Citeam un articol in care se spunea ca se pot inversa limbile straine, adica: L1 - franceza / germana si L2 - engleza. Asta printr-o cerere la directiune. Trebuie motive intemeiate sau oricum imi aproba cererea? Si daca se schimba, bac-ul va fi din prima lb. straina ( care atunci va fi franceza / germana ) sau obligatoriu va trebui sa dau din engleza?

Răspuns Câştigător
| BellaAndreea a răspuns:

Buna! Nu prea cred.Pe profesori trebuie sa ii intrebi, nu pe necunoscuti de pe internet.(Nu vreau injuraturi la adresa mea.)Sper ca te-am ajutat.

| InTheAir explică (pentru BellaAndreea):

E ok. happy Nu injur pe nimeni. Mersi oricum.

Iar daca mai e cineva cu problema asta... bac-ul se poate da din orice limba straina studiata, la alegere, iar ce spuneam eu cu schimbatul L1 cu L2, e pentru teze. daca schimbi L1 cu L2, dai teza obligatoriu din L1. La BAC e la alegere.

1 răspuns:
Întrebări recente