| anonim_2187 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog, eu vreau sa devin programator pe calculator, dar am ales profilul mate-info simplu ca la liceu am auzit ca este greu la profilul mate-info intensiv info si spuneti-mi mai pot deveni programator pe calculator dupa ce termin liceul la profilul mate-info simplu? Ce credeti e o alegere buna sau ar trebui sa merg direct la profilul mate-info intensiv info si apoi fac facultate pentru a deveni programator pe calulator?

Răspuns Câştigător
| Elena_1818 a răspuns:

Da poti sa devii programator si la mate-info.
nu trebuie neaparat sa fi la intensiv info, desi era mai bine pentru tine daca erai la intensiv.
funda?

1 răspuns:
| anonim_9572 a răspuns:

Eu sunt la mate-info, intensiv info si nu mi se pare chiar asa greu, macar poti face performanata.