| SellyStefy00 a întrebat:

Stie cineva ce profile are liceul Mihai Eminescu din Iasi? Adica are profilul de matematica [ matematica - info; mate - fizica cum o fi ]? Sau stiti alt liceu cu profil de mate din Iasi? Am mai auzit de Moisil, dar e foarte greu si am vrut sa merg la Alexandru Ioan Cuza da e preaa... adica notele deintrare sunt mici si na am auzit ca nu-i asa de stralucit liceul. Vreau un liceu nici prea greu [ Ex: Moisil; Negrutzzi; Racovita; National ], dar nici prea "prost" [ Ex: Cantemir - fara suparare, dar nu-mi place liceul; Alexandru Ioan Cuza - are un nivel foarte mic; ]. Deci ma puteti ajuta?

P.S. Aleg profilul de matematica pentru ca vreau sa ma fac consultant bancar big grin. Si daca tot suntem la ce vreau sa devin ce spuneti este o alegere buna sa ma fac consultant bancar?

Scuze ca am scris atat de mult si inca va pun sa cititi dar e important big grin! / FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| Vlad_Obreja_1984 a răspuns:

Invat in CNME. Iti pot spune ca e un liceu super, cu un colectiv in regula, curte mare si unde elevii sunt tratati bine. Existe 2 sau 3 clase de Mate-Info (una simpla, si cealalta/celelalte de intensiv engleza/franceza. anul acesta e o clasa mixta, dar daca sunt multi candidati se face cate o clasa pentru fiecare limba). Trebuie sa notezi ca media de intrare nu e tocmai mica, se invarte undeva in jurul notei 9- 9 si ceva. Mult noroc!

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Liceul Mihai Eminescu are profilul mate-info dar se fac si limbi straine intensiv.

| Creveţel7 a răspuns:

De ce nu dai un search pe Google? Cu siguranta ai gasi ceva informatii, scrie pur si simplu liceul Mihai Eminescu Iasi profile.