| Iepuras_Iepuras_1999 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog un program care sa traduca corect texte din franceza in romana. dau funda happy kiss

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Buna. Din pacate programe gratuite sau site-uri online exista, dar nu sunt atat de bune. Da, traduc cuvinte, dar texte, mai greu. www.translate.google.com, este cel mai bun zic eu, foloseste o tehnologie care imita inteligenta, invata din propriile greseli.E destul de bun, si poti scrie cate o propozitie, iar daca nu traduce exact, oricum iti dai seama ce vrea sa insemne.

| Iepuras_Iepuras_1999 explică (pentru valentingb):

Multumesc

| valentingb a răspuns (pentru Iepuras_Iepuras_1999):

Ma bucur ca te-am putut ajuta, iepuras! devil<

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Este unul destul de bun, dar nu e gratis si eventual trebuie sa descarci dictionare:(nu cred ca e cazul limbii franceze)
BABYLON Translation 9.0.2.2
http://download.chip.eu/ro/BABYLON-Translation-9.0.2.2_1687403.html

| Kissmeagain a răspuns:

Nu exista.
Poti doar ca iti folosesti cunostintele in combinatie cu un transflator online

| roxanna2000 a răspuns:

Ce zici de creierwinking?

| Nicol3taaa a răspuns:

Google translate

| alexaa010 a răspuns:

Dictionar.us