| BadeaJeka a întrebat:

Spuneti-mi va rog ceva scenete hazlii pentru elevi maturi (clasa a 9) ceva foarte interesant sau jocuri distractive pentru o serata scolara! va rog

1 răspuns:
| Oanyoak a răspuns:

Pai uite la noi cand s-au sarbatorit 30 de ani de cand era deschis acel liceu, am jucat o sceneta numita "O inspectiune" de I.L. Caragiale. Orice sceneta de Caragiale e amuzanta deci puteti incerca asta. Jocuri distractive....hmmm stiu unul si e chiar super. Treceti o franghie prin cateva mere si apoi fiecare concurent este legat la maini si trebuie sa fie cel mai rapid la mancarea marului. Sau puteti sa jucati scaunele muzicale dar sa va legati la ochi si cand se opreste muzica sa incercati sa va asezati pe scaune in asa fel incat unul din concurenti sa nu aiba unde sa se aseze. Sunt multe jocuri pentru o serata dar acum depinde si de cat de indrazneti sunteti.