| Raluca_5902 a întrebat:

Spuneti-mi va rog niste ex de expresii frumoase pentru descrierea unei persoane dragi(ex:sora mai mica; bunica)

1 răspuns:
| dragos161 a răspuns:

1. Cu sufletul asemeni unei petale de trandafir, cu ochii ascunsi in pietre pretioase
2. Cu ochii umezi, sclipitori ca luna. Persoane pe care le poti iubi fara sa ai nevoie de reguli, fara nicio logica
3. O persoana care are ceva mai profund decat ceilalti oameni, o persoana a carui suflet te-a chemat...

denumeasca cat de mult de iubesc? Dar sufletul tau are mai multe, si ochii tai au pietre de rubin mai pretioase ascunse in ei. Mai bine o sa iti dau o sarutare, si o sa spun ca te iubesc. Restul, nu conteaza...
3. Uita-te in jur, si vezi, oare cine te intelege? Oare mai este vreo persoana care sa fie mai calda ca tine? Oare mai poate cineva sa te iubeasca cum o fac eu? Poate tu... Dar caldura cu care ma primesti, iubirea cu care imi alini noptile si zilele ma face sa iti spun: te iubesc!

1. Nu stiu daca mai e cineva care stie ce gandesc inainte sa vorbesc macar, si nu spune: ti-am zis eu, sau nu trebuia sa faci asta, doar raspunde lung, plin de caldura. Persoane mai frumoase ca voi nu exista
2. Nu conteaza cum arati, cum te imbraci... Pentru mine tot cel/cea mai frumoasa ai ramas, pentru ca stii sa ma asculti, si pentru sufletul tau orbitor, care acapareaza orice privire a oamenilor inteligenti
3. Va iubesc pentru ca ma iubiti asa cum sunt, adica cum sunt ca voi!

funda|?