| simonabuburuza44 a întrebat:

Spuneti o întâmplare din viata voastra sau a oricărei persoane, cand dreptul vostru a fost încălcat. Spuneti si o consecință/pedeapsa

Răspuns Câştigător
| Lorena1787 a răspuns:

Am intarziat la ora de georafie, profesorul avea o regula stricta cum ca daca intri dupa el esti absent, eu eram fix in spatele lui si el mi-a spus sa intru la ora, apoi mi-a pus absenta spunand ca am intrat de voie buna cand de fapt el imi spusese sa intru. Am primit absenta si i-am zis ca plec de la ora pentru ca e dreptul meu din moment ce in catalog apaream absenta. El nu m-a lasat deci mi-a incalcat dreptul de a pleca. Am fost la directoare cu parintii si apoi s-a facut un mic balamuc unde mi s-a dat dreptate.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La scoala, a facut femeia de serviciu scandal ca erau geamurile deschise in clasa, si da, eu le-am deschis, a adus niste notiune explicative in care trebuia sa semnez ca am avut abateri disciplinare si iau la cunostinta scaderea mediei la purtare, nu am vrut sa semnez, dar a spus ca ma va exmatricula ( nu stiu cuma a ajuns de la spalatoare de wc-uri la directoare, dar asta e frumusetea povestii ), am semnat, dar am dat nume si semnatura falsa, pana azi nu s-a prins nimeni.