| MonaLize a întrebat:

Stie cineva care sunt cartile de chimie din care trebuie sa inveti pentru admitere la umf Iasi la medicina?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Tematica la linkul oficial :
http://www.umfiasi.ro/......rafie.aspx

Toate cele bune!

| MonaLize explică (pentru bursuc001):

Multumesc, dar tematica o stiu, cartile pe care trebuie sa le invat ma intereseaza.

| bursuc001 a răspuns (pentru MonaLize):

Cu plăcere happy

Dacă citeai ATENTĂ la linkul indicat de mine, se preciza foarte CLAR şi acest detaliu :
"Obs.
i.
Subiectele pentru concurs sunt stabilite din toate manualele alternative valabile pentru disciplinele si clasele de liceu - promotia 2014.
Biologie (Anatomia si fiziologia omului) -
Bibliografie:
Manualele alternative de Biologie (Anatomia si Fiziologia omului), corespunzatoare programelor analitice valabile pentru promotia 2014.
Chimie organica -
Bibliografie:
Manualele alternative de Chimie organică, corespunzătoare programelor analitice valabile pentru promoţia 2014. ", etc.

| MonaLize explică (pentru bursuc001):

Am citit asta, dar eu voiam sa stiu exact care sunt cartile, autori, editura si denumire, ca si pentru biologie

| bursuc001 a răspuns (pentru MonaLize):

Greu de înţeles "dom'le" :(

Este valabil ORICE Manual pentru disciplinele si clasele de liceu - promoţia 2014!

Vezi "Catalogul" de la linkul :
www.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=17767

http://www.edu.ro/index.php/articles/19138