| Edi79 a întrebat:

Stie cineva care sunt exact toate actele necesare pentru inscrierea la facultate, anul 2017?
Dau fundita kiss

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! De obicei, poti cauta online pe pagina facutatii respective actele necesare.
Dar am sa ti le las si aici.
-Copie legalizata dupa diploma de bac
-Copie legalizata dupa foaia matricola
-Copie legalizata dupa actul de deces al parintilor(daca nu sunt nu poti aduce)
-Copie dupa actul de identitate(nelegalizata)
-Adeverinta medicala in original
-Trei poze cu tine 3 pe 4
-Plata taxei de inscriere(daca ai un parinte decedat e reducere 50% din pretul intreg iar daca amandoi sunt decedati ai 100% reducere.). Plata se face la caseria facultatii.
Cam atat.Cand semnezi contractul ca sa devii student sa aduci diploma originala de bac.

1 răspuns:
| sorinake a răspuns:

Facultatea la care doresti sa te inscrii iti poate expune acest lucru cel mai bine.
Cauta si pe net pe pagina facultatii la informatii si sigur iti vor aparea informatiile acestea.