| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva concret daca de exemplu; cineva a terminat o postliceala de asistenta medicală poate sa profeseze in spital de stat, fara diploma de bacalaureat? Mersi anticipat

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai depinde dacă vrea ca și infirmiera sau asistenta. Ca într-un caz se poate și într-unul nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara diploma de bac nu poti termina nicio postliceala.

| aneliram a răspuns:

Buna, trebuie sa mergi la colegiul asistentelor medicale sa.ti activezi diploma (in caz ca nu profesezi 5 ani iti expira diploma, trebuie sa te reevalueze printr.un examen), am inteles ca fara bac nu treci de colegiul asistentelor, acum nu stiu ce sa zic. Incearca vezi cum este.