| Girly97 a întrebat:

Am nevoie de diploma de bacalaureat pentru a deveni asistenta medicala?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Este o școală post liceală.

| gabicoo a răspuns:

Da!
Ca să poți face postliceala ai nevoie de diploma de bac!
Unele școli postliceale particulare te primesc fără diplomă cu condiția ca între timp să promovezi bac-ul!
Mai simplu e să te faci polițistă! Sunt necesare 4 clase absolvite!
laughing

| Yurisa a răspuns:

Ca sa faci o postliceala nu cred, acum depinde ca dupa ce o termini, o sa ti se ceara diploma de bac la angajare iti dai seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca faci postliceala si ai nevoie de bac.

| Demidol a răspuns:

Ai nevoie mai mult decat de diploma de bacalaureat. Ai nevoie si de diploma de absolvire a unei scoli sanitare (postliceala de obicei).

| christine99 a răspuns:

La unele postliceale iti cere diploma de bac la sfarsit cand iti dai examenul de asistenta, depinde, mai bine intrebi acolo.

| SomethingFunni a răspuns:

Ma cutremur doar la gandul ca as putea avea asistente fara diploma de bac.

| Larisa1245 a răspuns:

Da e nevoie pentru a-ti fi eliberată diplomă de libera practica! După terminarea celor 3 ani de postliceala