| absint a întrebat:

Stie cineva daca exista scoala(facultate) de criminalistica in Romania(deci nu in cadrul academiei de politie) si care este site-ul oficial. Dau funda.Ms

Răspuns Câştigător
| bogdan_7896 a răspuns:

Nu exista asa ceva in Romania, trebuie sa mergi la academie si dupa aia sa dai la criminalistica

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu n-am auzit de alta facultate de criminalistica. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În afară de Academia de Poliție și Facultatea de Drept care oferă an de studiu pe criminalistică, nu există.
Pa, pa.

| seby005 a răspuns:

La faculatea de drept este materia criminalistica, dar facultate numai pentru aceasta nu este, in schimb poti sa faci un master in aceasta dupa ce termini dreptul. bafta

| Dinutz a răspuns:

Deci daca faci academia de politie poti sa dai la criminalistica pe urma? Sau trebuie neaparat sa fac Dreptul?