| coadadematura a întrebat:

Stie cineva daca la limba romana la evaluare nationala cls. VIII 2018 se va da si schita si nuvela si romanul? Eu am auzit ca nu dar nu sunt sigur.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Una din ele, sigur pică!

| Adyy5 a răspuns (pentru sierra1):

Ce proasta esti, nu pica niciuna din astea.
Daca nu stii nimic despre asta nu mai raspunde ca induci cel care a pus intrebarea in eroare si arati cat de patetica esti.

| sierra1 a răspuns (pentru Adyy5):

"@KatyEscu fa proasto, rezultatele de la OLIMPIADA se afiseaza maine.NU are nicio legatura cu Evaluarea Nationala, deci nu mai comenta aiurea. Se gasesc unii retarzi sa comenteze inutil..."

După cum văd, pentru tine sunt proști și "retarzi". Geniule!

| coadadematura explică (pentru sierra1):

Eu am vrut sa intreb daca sunt in programa, stii sa imi dai un raspuns?

| sierra1 a răspuns (pentru coadadematura):

Uite aici geniule (scuze că te-am jignit):

https://www.google.com/......https?/url

| coadadematura explică (pentru sierra1):

Da ma, aia este programa care se preda in clasele 5-8, dar eu am intrebat daca trebuie sa pregatesc pentru EN si schita, nuvela, romanul ca am auzit de la cateva profesoare ca nu iar de la altele ca da si nu sunt sigur cine zice corect.Mie mi-ar trebui doar programa de la EN ca nu o gasesc sau sa imi zici "da" sau "nu" adica se da sau nu se da.

| sierra1 a răspuns (pentru coadadematura):

"Eu am vrut sa intreb daca sunt in programa, stii sa imi dai un raspuns?"

toată materia geniule nefolositor!

| coadadematura explică (pentru sierra1):

Deci se da ba ingenioas-o nefolositoare

| sierra1 a răspuns (pentru coadadematura):

Vezi că se scrie: ingenioaso și nu "ingenioas-o".

...Și nu ai scris așa din grabă (din grabă, analfabeții NU pun cratima)

| Rayuu a răspuns:

Nu, nu se da