| Diana254 a întrebat:

Stie cineva pe aici cum este examenul la facultatea de drept Univeristatea Bucuresti? Stiu din ce se da examen(materii)..eram interesata doar cum este examenul...dau funda**

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Examenul e grila. 100 de intrebari (4 variante, un singur raspuns corect). 60 la gramatica, 40 la economie. Gramatica e cu multe chichite, deci trebuie sa faci meditatii cu un profesor foarte bun, iar la economie e mai multa teorie. Sunt si vreo 5-6 probleme, dar simple, de genul doar sa stii formula si sa o aplici. E putin obositor pentru ca examenul dureaza 4 ore, variantele sunt scrise in continuare, pe acelasi rand (nu unele sub altele). Corectarea lucrarilor se face pe calculator. Sunt 4 variante de grile. Practic, sunt aceleasi intrebari, doar ca sunt in alta ordine, ca sa nu copiezi de la vecinul. Fiecare candidat primeste o grila cu intrebari (sus va scrie G1 sau G2 sau G3 sau G4, depinde cum iti cade) si o foaie cu casute goale, pe care trebuie sa le umpli, cu pix negru, in dreptul variantei corecte. Pe foaia cu casute scrie tot G1, G2 etc, depinde ce grila cu intrebari ai primit. Cand iti corecteaza, baga foaia cu casute in pc si le da automat raspunsul. Umplerea casutelor dureaza destul de mult. Deci trebuie sa iti rezervi cam o ora, si in eventualitatea in care vei gresi una si trebuie sa o iei de la capat. Intra pe drept. unibuc si ai sa gasesti subiecte din anii anteriori.

| Diana254 explică (pentru raluk27):

Multumesc mult happy, esti studenta la aceasta facultate?

| raluk27 a răspuns (pentru Diana254):

Nu, am terminat-o acum 3 anihappy

| Diana254 explică (pentru raluk27):

Felicitari! Si acum lucrezi in domeniu?

| raluk27 a răspuns (pentru Diana254):

Multumesc! Da, lucrez in domeniuhappy

| Diana254 explică (pentru raluk27):

Ma bucur pentru tine desi nu te cunosc happy te-ar deranja daca am pastra legatura? am incercat sa iti trimit un mesaj dar nu imi este acceptat pentru ca sunt utilizator jr. happy. Daca vrei trimite-mi tu o adresa de facebook sau messenger ca sa nu fie public. happy

| Diana254 explică (pentru raluk27):

Ma bucur pentru tine desi nu te cunosc happy am incercat sa iti trimit un mesaj dar nu imi este acceptat pentru ca sunt utilizator jr. happy. Daca vrei trimite-mi tu o adresa de facebook sau messenger ca sa nu fie public. happy daca esti de acord sa pastram legatura

| Diana254 explică (pentru raluk27):

Te rugasem daca vrei sa-mi lasi o adresa pentru ca si eu vreau sa urmez aceeasi facultate de drept care ai termint-o tu si imi prindeau bine niste sfaturi mai ales de la cineva cu experienta in domeniu.E ok si asa happy. Succes in tot ceea ce faci! big grin

| raluk27 a răspuns (pentru Diana254):

Acum am vazut raspunsul. Nu am mai intrat de ieri pe TPU. Iti trimit mesaj in privathappy

10 răspunsuri:
| Alex_Cata_1991 a răspuns:

Romana,Mate,Biologie,fizica si geografie

| gabri05 a răspuns:

Se dau grile din gramatica si economie. gasesti grile asemanatoare si foarte bune pe www.grileonline.ro