| Albu_Andrei_1995 a întrebat:

Stie cineva sa imi spuna si mie ce a fost la Romana subiectul 3 la BAC din 2010 in coace?

Răspuns Câştigător
| Charger007 a răspuns:

Salut te pot ajuta eu cu informatii mai complexe si mai indetaliate si complete de atat big grin
In 2010 la bacalaureat s-a dat: in vara Basmul Cult - toamna 2010 nuvela studiata oricare;
In 2011 la bacalaureat s-a dat: in vara s-a dat dramaturgia - toamna 2011 nuvela studiata;
In 2012 la bacalaureat s-a dat: in vara poezia Mihai eminescu iar in toamna s-a dat un roman studiat la alegere;
In 2013 am dat eu bacul am fost pe profil uman si am dat poezia - bacovia;
iar in toamna s-a dat dramaturgia I. L. Caragiale, Camil Petrescu si Marin Sorescu. Acuma eu nu stiu ce profil esti... daca te pot ajuta in vreun fel in continuare sa-mi spui. Sper ca ti-am putut fi de folos. Seara faina. Funda? multumesc.

2 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

2010-basm
2011-dramaturgie
2012-poezie
2013-poezie

| Charger007 a răspuns:

Pentru tine totul e in van.