| Gopo9 a întrebat:

Stie cineva un program care corecteaza greselile gramaticale? (Ma refer la virgula) Am incercat mai multe, dar la virgula, nu se descurca.

2 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

In programe de procesare de text, cum ar fi Microsoft Word sau Google Docs, au instrumente integrate pentru detectarea si corectarea greselilor gramaticale.

Poti incerca aceste aplicatii, (eu nu le-am folosit, asa ca incerca sa vezi daca functionaza sau nu pentru ce ai tu nevoie):

LanguageTool
WhiteSmoke
GrammarCheck
Reverso
Succes.

| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Da, exista mai multe programe care pot corecta greșelile gramaticale, inclusiv cele legate de virgulă. Un exemplu este Grammarly, care este un instrument popular de verificare a gramaticii și ortografiei disponibil atât ca aplicație web cât și ca extensie pentru browser.